JOOLA Ben Johns Hyperion Pro IV 14mm Pickleball Paddle (New)
$220.00USD
Retail: $377.00 (Save $157.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | JOOLA |
| Model | Ben Johns Hyperion Pro IV 14mm |
| Condition | New |
| Core Thickness | Standard (12.1mm - 14mm) |
| Paddle Core Material | Composite |
| Paddle Weight | Middleweight (7.3 - 8.4 oz) |
| Grip Size | Standard (4 1/4" - 4 3/8") |
| Handle Length | Long (5 1/2"+) |
| Paddle Shape | Hybrid |
| Paddle Construction | Thermoformed |
| Color | Black |
| Quantity | 1 available |


