ROKNE Republic 2.16 (Widebody) Pickleball Paddle
$200.00USD
Retail: $250.00 (Save $50.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | Rokne |
| Model | Pickleball Paddle |
| Condition | New |
| Core Thickness | Thick (14.1mm - 16mm) |
| Paddle Core Material | Polypropylene |
| Paddle Shape | Wide Body |
| Paddle Weight | Heavyweight (8.5+ oz) |
| Grip Size | Standard (4 1/4" - 4 3/8") |
| Handle Length | Short (4" - 4 3/4") |
| Paddle Construction | Thermoformed |
| Color | Black |
| Quantity | 1 available |

